Jarocińskie Warsztaty Wokalne - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie

Przejdź do treści

27.06.2022 - 2.07.2022 - JAROCIŃSKIE WARSZTATY WOKALNE
Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież z powiatu jarocińskiego w wieku od 12 do 19 lat do uczestnictwa Jarocińskich Warsztatach Wokalnych, które odbędą się w dniach od 27 czerwca do 2 lipca 2022 roku. Celem warsztatów jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży elementów tradycji ludowych, wprowadzenie podstaw tańców narodowych, umuzykalnianie, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz rytmiczno-ruchowych, a także propagowanie muzyki wokalnej - klasycznej i ludowej wśród społeczności powiatu jarocińskiego.

Zajęcia będą odbywać się w grupach dzielonych między poszczególnych pedagogów (zajęcia ruchowe, zajęcia wokalne oraz praca z akompaniatorami) w Pałacu Radolińskich w Jarocinie przy ul. Park 3 oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka przy ul. Poznańskiej 2 w godzinach od 10.00 do 16.00. Uczestnicy warsztatów będą brali udział w takich zajęciach jak rozgrzewki wokalno-ruchowe (rozpoczynające każdy dzień zajęć), trening z dykcji i recytacji, zajęcia z ruchu scenicznego z elementami choreografii podstaw tańca ludowego, praca z pianistą-akompaniatorem, indywidualne i zespołowe zajęcia wokalne, indywidualne lekcje z pedagogami warsztatów nad interpretacją utworów.


Szczegółowy plan zajęć wraz ze szczegółowym harmonogramem na każdy dzień, zostanie ustalony na podstawie ilości zgłoszeń uczestników i opublikowany na siedem dni przed rozpoczęciem warsztatów. 2 lipca 2022 roku o godzinie 16.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się uroczysty Koncert Finałowy „Pojedynek muzyki klasycznej i ludowej” podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności w repertuarze wokalnym autorstwa Stanisława Moniuszki, Zygmunta Noskowskiego, Oskara Kolberga, Fryderyka Chopina, jak i znanych powszechnie popularnych melodii ludowych z towarzyszeniem fortepianu.

Aby wziąć udział w warsztatach należy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy w Sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie lub wysłać go w formie skanu na adres mailowy warsztaty@psmjarocin.pl do dnia 20 czerwca 2022 roku. Limit uczestników warsztatów wynosi 20 osób.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Wróć do spisu treści