Pedagodzy Jarocińskich Warsztatów Wokalnych - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie

Przejdź do treści

PEDAGODZY JAROCIŃSKICH WARSZTATÓW WOKALNYCH:

mgr Iwona Wall - mezzosopran
W 2017 roku Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, a w 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca „Tirlitonki” z Kołobrzegu, którego była członkinią przez dwanaście lat. Wraz z zespołem występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych artystów i pedagogów m.in. Jacka Laszczkowskiego, Dariusza Stachury, Mariusza Kwietnia, Jadwigi Rappe, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz-Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej Tritt, Anny Jeremus-Lewandowskiej.

Współpracowała z wybitnymi dyrygentami jak Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki, Aleksander Gref. W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu Kontuszowy Moniuszko w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sierpniu 2019 roku swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago. Od 2020 roku jest członkinią zespołu Bellcanti, z którym realizuje projekty muzyczne na scenach krajowych. W listopadzie 2020 roku przygotowywała partię Dorabelli z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta Cosi fan tutte w Teatrze Wielkim w Łodzi w reżyserii Waldemara Stańczuka. W czerwcu 2021 roku zadebiutowała na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roli Kate Pinkerton w operze Madame Butterfly w reżyserii Romualna Wilcza- Pokojskiego.

Uczestniczyła w koncertach z towarzyszeniem orkiestr i zespołów kameralnych podczas m.in.: Festiwalu Mozartowskiego „Mozart OFF” organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.


mgr Bartosz Gorzkowski – tenor
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana  Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Tomasza Zagórskiego. Jest również absolwentem kierunku reżyseria dźwięku w Instytucie Akustyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat III miejsca na Turnieju Polskich Akademii Muzycznych – Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Romualda Tesarowicza w Teatrze Wielkim w Łodzi. Otrzymał również wyróżnienie i nagrodę specjalną za interpretację utworu barokowego na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti.

Brał udział w produkcjach operowych takich jak: Sigismondo G. Rossiniego (Radoski), The Golden Dragon P. Eötvosa (The Young Man), Kabalista J. Elsnera (Walery). Wykonuje również muzykę oratoryjno-kantatową, m. in. Requiem W. A. Mozarta, Litanie Ostrobramskie oraz Msza Es-dur S. Moniuszki, Te Deum M. A. Charpentiera, Narcisse et Echo N. Czerepnina oraz liczne dzieła J. S. Bacha. Współpracował z dyrygentami takimi jak: Łukasz Borowicz, Jan Tomasz Adamus, Przemysław Neumann, Mieczysław Unger, Agnieszka Nagórka, a także reżyserami: Karoliną Sofulak i Krystianem Ladą.

Jako solista występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Mind&Body Festival Brugge, Opera Rara Festival, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Bad Hersfelder Festspiele. Występował na deskach Concertgebouw Brugge, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Opolskiej oraz ICE Kraków. Swoje umiejętności wokalne doskonalił podczas mistrzowskich kursów wokalnych prof. E. Blahovej, prof. I. Kłosińskiej, prof. J. Rappe oraz prof. R. Karczykowskiego. W jego dorobku znajdują się również nagrania fonograficzne takie jak: „W kręgu polskiej pieśni XIX/XX wieku”, „Faniska”, „Anothen”, „Tropos” oraz „Sporos”.


dr Konrad Książczyk - pianista
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dr hab. Alicji Kledzik. W 2018 uzyskał tytuł doktora sztuki. Zadebiutował w 2006 roku z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej pod batutą Pawła Osuchowskiego wykonując Koncert fortepianowy d-moll KV466 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Neapolu (II nagroda) oraz XV Festiwalu "Music without limits" na Litwie (wyróżnienie). Czynny uczestnik festiwali, kursów, konsultacji m.in. Festiwalu Chopin w Wielkopolsce, Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Dusznikach Zdroju, Triduum Lisztowskiego w Poznaniu, Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Poznaniu, Festiwalu Opera Know How, Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Brał udział w wielu warsztatach i konsultacjach podczas których współpracował m.in. z prof. Włodzimierzem Obidowiczem, prof. Grzegorzem Kurzyńskim, prof. Andrzej Tatarskim, prof. Waldemarem Wojtalem, prof. Nelly Ben Or, prof. Marią Szraiber, prof. Anną Organiszczak, prof. Martinem Hughesem, prof. Bruno Canino oraz Lukasem Michelem . Stypendysta Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego w latach 2012 i 2013 oraz stypendysta Rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu za rok 2013. Wielokrotnie wyróżniany jako akompaniator podczas konkursów i przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Jego uczniowie są laureatami wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.

W latach 2011-2018 pianista Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2020 do 2021 roku pełnił stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie pedagog Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.


dr Kinga Książczyk - pianistka
Ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne pod kierunkiem dr hab. prof. AM Macieja Pabicha w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a w roku 2021  uzyskała tytuł doktora sztuki. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie (Włochy,2012), I nagrodę na XV Festiwalu „Music without limits” w Druskiennikach (Litwa,2015).

W 2012 roku została laureatką 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2014 roku otrzymała w Poznaniu nagrodę pozaregulaminową na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam”. Otrzymała również szereg nagród dla wyróżniającego się pianisty na polu kameralistyki. Stypendystka Prezydenta Miasta Poznania oraz Women Buisness Club. Prowadzi działalność artystyczną jako solistka i kameralistka w Polsce oraz poza granicami (Węgry, Włochy, Litwa, Holandia, Niemcy, Szwajcaria). Aktywność koncertową łączy z działalnością pedagogiczną i naukową w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jest cenioną kameralistką, specjalizującą się w repertuarze wokalnym. Obecnie jest wykładowcą Instytutu Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Wróć do spisu treści