Aktualności - rok szkolny 2018/2019 - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie

Przejdź do treści
Data wpisu: 15 czerwca 2019 r.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego
Uprzejmie informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 17.00 w Auli Pałacu Radolińskich. Do zobaczenia!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 6 czerwca 2019 r.

Koncert Abslowentów / wyniki konkursu "co słychać?"
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich uczniów, rodziców i wielbicieli muzyki klasycznej na koncert tegorocznych absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Wydarzenie odbędzie się w Auli Pałacu Radolińskich w piątek 7 czerwca 2019 roku o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Jednocześnie prezentujemy wyniki konkursu "Co słychać?"
I MIEJSCE - Stanisław Moś (III C4)
II MIEJSCE - Gabriela Kowalewska (III C4)
III MIEJSCE - Joanna Matuszak ( IV C4)

Serdecznie gratulujemy i informujemy, że wręczenie nagród odbędzie się podczas wspomnianego Koncertu Absolwentów.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 5 czerwca 2019 r.

Relacja z koncertu z okazji Dnia Mamy
W dniu 27 maja 2019 r. w Auli Pałacu Radolińskich odbył się koncert w wykonaniu uczniów PSM I stopnia w Jarocinie z okazji "Dnia Mamy".Koncert prowadziła Pani Joanna Dubisz. Powyżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego wydarzenia.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 27 maja 2019 r.

Koncert uczniów klas pierwszych - Fotorelacja
W dniu 24 maja 2019 roku w Auli Pałacu Radolińskich odbył się koncert uczniów klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Początkujący młodzi artyści mieli okazję zaprezentować postępy i efekty swojej pracy osiągnięte w obecnym roku szkolnym. Dla wielu był to debiut na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością. Koncert poprowadzili nauczyciele Magdalena Kusz i Kinga Książczyk. Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 24 maja 2019 r.

Koncert "Szlakiem tańców" - fotorelacja
W dniu 20 maja 2019 roku w Auli Pałacu Radolińskich odbył się koncert "Szlakiem tańców" podczas którego wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Całe wydarzenie było zorganizowane dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie oraz Szkoły Podstawowej w Górze. Koncert prowadziła Pani Marta Ożelska-Kurzawa. Poniżej umieszczamy fotorelację ze wspomnianego koncertu.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 22 maja 2019 r.

Potrójny sukces w Miliczu !
Pragniemy z radością poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów na VII Międzyszkolnym Konkursie Instrumentalnym w Miliczu. Celestyna Luczak zdobyła drugie miejsce w grupie czwartej. Marcin Kubiak wywalczył trzecie miejsce w grupie drugiej. Kevin Wiśniewski uzyskał pierwsze miejsce w grupie drugiej. Uczniów przygotowali nauczyciele: Pani Weronika Koszyka, Pani Joanna Dubisz oraz Pan Tofik Alidżanow. Podczas zmagań konkursowych za akompaniament odpowiadali Pani Ela Ivashewa oraz Pan Tomasz Ratajczak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo !Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 20 maja 2019 r.

Maria Silińska wyróżniona w Zduńskiej Woli !
Pragniemy z radością poinformować, że uczennica naszej szkoły - Maria Silińska z klasy skrzypiec otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie dla uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia w ramach Festiwalu Presto, który odbywał się w dniu 18 maja 2019roku w Zduńskiej Woli. Maria uczy się w klasie skrzypiec mgr Karoliny Skrzypczyńskiej. Podczas zmagań na scenie towarzyszył jej przy fortepianie mgr Tomasz Ratajczak. Składamy serdeczne gratulacje uczennicy i nauczycielom !


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 8 maja 2019 r.

Relacja z Koncertu Muzyki Rozrywkowej
W dniu 5 maja w auli Pałacu Radolińskich odbył się Koncert Muzyki Rozrywkowej. Wydarzenie było częścią obchodów Majówki w Jarocinie. Podczas koncertu wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej
I stopnia w Jarocinie.
Aula „pękała w szwach” i nie ma się co dziwić, repertuar i wykonawcy zapewnili ucztę na najwyższym poziomie. Bardzo ważnym punktem koncertu był mini recital utalentowanego muzyka, laureata wielu prestiżowych nagród międzynarodowych akordeonisty dr Michała Gajdy, nauczyciela naszej szkoły. Wystąpili również: zespół klarnetowy, Kacper Kasprzak - gitara, zespół saksofonowy oraz zespół muzyki rozrywkowej wraz z zaproszonymi gośćmi: Sławomir Wojtyczka-puzon, Patryk Jasiak-trąbka, Krzysztof Maciejak-trąbka, Lucjan Adamiak- saksofon,klarnet. Koncert prowadził dr Bartłomiej Marusik.


Powyżej prezentujemy galerię zdjęć z koncertu.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 7 maja 2019 r.

Koncert uczniów na pikniku rodzinnym
W dniu 3 maja (piątek) nasi uczniowie wystąpili podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego na polanie przed Pałacem Radolińskich. Koncert był jedną z atrakcji podczas Majówki w Jarocinie. Uczniom akompaniował Pan Konrad Książczyk. Opiekę nad uczniami sprawowała Dyrektor Szkoły Pani Dorota Chłopocka i Pani Kinga Książczyk. Zespół saksofonowy przygotował Pan Jacek Węglarz. Podczas występu można było usłyszeć utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej Czesława Niemena, zespołu ABBA, Mieczysława Fogga, Jerzego Połomskiego oraz Ireny Santor.Powyżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego wydarzenia.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 17 kwietnia 2019 r.

Mistrz Gitary Fingerstyle w Jarocinie !
25 kwietnia w PSM I stopnia w Jarocnie wystąpi niekwestionowany mistrz gitary fingerstyle Piotr ‘Restek’ Restecki. Jego niebywały kunszt doceniają fani nie tylko z Polski, ale również z wielu krajów Europy i Chin, gdzie miał przyjemność koncertować. Piotr Restecki występował na scenie z wieloma gwiazdami takimi jak: Bracia Cugowscy, Andrzej Piaseczny, Tommy Emmanuel, Krzysztof KASA Kasowski czy Preston Reed. Jest on finalistą pierwszej edycji programu Must be the music, regularnie nagrywa dla radia i telewizji, gości w wielu programach telewizyjnych, jak chociażby Kuba Wojewódzki Show.​Koncert odbędzie się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie w Pałacu Radolińskich dnia 25 kwietnia o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 15 kwietnia 2019 r.

Wyniki Konkursu "Etiuda-Lubię to!"
Wyniki szkolnego konkursu "Etiuda-lubię to!":
I GRUPA
I miejsce - Antoni Janicki (gitara)
II miejsce - Maja Minarowska (fortepian)
II GRUPA
I miejsce - Joanna Matuszak (flet)
II miejsce - Stanisław Moś (fortepian)
III miejsce ex aequo
Celestyna Łuczak (flet)
Jan Glinkowski (fortepian)
Wyróżnienie
Mateusz Mandrysz (fortepian)
Nadia Taterka (fortepian)Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje laureatom i ich nauczycielom !

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 12 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy na Koncert Muzyki Rozrywkowej !
Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na Koncert Muzyki Rozrywkowej uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny akordeonista dr Michał Gajda.Koncert odbędzie się w niedzielę 5 maja 2019 roku o godzinie 18.00 w Ruinach Kościoła św. Ducha w Jarocinie przy ul. Zamkowej 4 w Jarocinie. Wstęp wolny.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 11 kwietnia 2019 r.

TRWA REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY !
Uprzejmie przypominamy, że trwa obecnie kandydatów na nowy rok szkolny 2019/2020. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają w sekretariacie placówki od 1 kwietnia do 20 maja 2019 roku prawidłowo oraz rzetelnie wypełnioną dokumentację kandydata. Pliki niezbędne do złożenia dostępne są w zakładce REKRUTACJA naszej strony internetowej oraz w sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Zainwestuj w przyszłość swojego dziecka! Dzięki muzyce będzie lepiej rozumieć siebie i świat poprzez kontakt z pięknem !Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 12 kwietnia 2019 r.

Wyniki konkursu "Jak to grasz?"
W dniu 12 kwietnia 2019 roku w PSM I stopnia w Jarocinie odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Pianistycznego "Jak to grasz?".

Podczas zmagań uczestnicy musieli zaprezentować dwa utwory. Pierwszy to utwór obowiązkowy nad którym pracowali przez ostatni miesiąc oraz utwór a'vista. Młodych pianistów oceniało Jury w składzie : mgr Dorota Chłopocka, mgr Ela Ivasheva, dr Konrad Książczyk i mgr Kinga Książczyk.

Dyplomy laureatów i nagrody zostaną wręczone uczniom podczas uroczystego koncertu, który odbędzie się 5 maja 2019 roku w niedziele w Ruinach Kościoła św. Ducha o godzinie 18.00. Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!


Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

Kategoria pierwsza:
I miejsce - Nadia Taterka kl. I/C4
(nauczyciel: mgr Kinga Książczyk)
II miejsce - Piotr Kurzanowski kl. I/C4
(nauczyciel: mgr Marta Ożelska-Kurzawa)
III miejsce - Matylda Kasprzak kl. I/C6
(nauczyciel: mgr Marta Ożelska-Kurzawa)
Wyróżnienia - Jan Moś kl. II/C6 i Franciszek Kałuża kl.I/C4
(nauczyciel: dr Konrad Książczyk)

Kategoria druga:
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Laura Gintrowicz kl.IV/C6
(nauczyciel: mgr Marta Ożelska-Kurzawa)
III miejsce - Julia Fischbach kl.III/C6
(nauczyciel: dr Konrad Książczyk)
Wyróżnienia - nie przyznano

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 9 kwietnia 2019 r.

Już jutro koncert pieśni Stanisława Moniuszki !
W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Jarocina na uroczysty koncert pieśni wspomnianego kompozytora w wykonaniu studentów klasy śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.


Akompaniament fortepianu zapewni wokalistom nauczyciel naszej szkoły mgr Kinga Książczyk. Koncert odbędzie się w Auli Pałacu Radolińskich w dniu 10 kwietnia o godzinie 18.30.  Wstęp wolny. Zapraszamy !

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 3 kwietnia 2019 r.

Warsztaty klarnetowe z dr Pawłem Kroczkiem
W środę 3 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty klarnetowe , które poprowadził dr Paweł Kroczek z Akademii Muzycznej w Poznaniu.


Młodzi adepci sztuki gry na klarnecie mogli zapoznać się z wieloma ciekawymi ćwiczeniami oddechowymi i zadęciowymi. Mile spędzony czas szybko minął ale cenne wskazówki na pewno zostaną zapamiętane przez naszych uczniów.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 24 marca 2019 r.

UCZEŃ JAN GLINKOWSKI LAUREATEM W LESZNIE !
Pragniemy z radością poinformować, że uczeń naszej szkoły Jan Glinkowski zdobył tytuł laureata podczas  XI Międzyszkolnego Konkursu Pianistycznego w Lesznie. W rywalizacji uczestniczyło 52 uczniów szkół muzycznych I stopnia kształcących się w grze na fortepianie. Program konkursu obejmował wykonanie dwóch utworów obowiązkowych.


Przewodniczącą jury była prof. dr hab. Anna Organiszczak z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jan od dwóch lat uczy się gry na fortepianie w klasie fortepianu dr Konrada Książczyka. Gratulujemy !

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 13 marca 2019 r.

Sukcesy klarnecistów w Szczecinie !
W dniu 11 marca 2019 roku w Akademii Sztuki w Szczecinie odbył się "Marcowy Konkurs Klarnetowy" organizowany przez Wydział Instrumentalny szczecińskiej uczelni. Pragniemy z radością poinformować, że podczas zmagań konkursowych Hanna Andrzejczak z klasy klarnetu mgr Rafała Gubańskiego zdobyła wyróżnienie w grupie I, zaś Adam Andrzejczak uzyskał drugie miejsce.
Laureatom konkursu i nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym !Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 3 marca 2019 r.

Nasi uczniowie na Warsztatach "I Solo i Tutti" w Poznaniu
W dniu 2 marca 2019 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia nr 1 odbyły się warsztaty skrzypcowe "I solo i tutti" podczas których nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w konsultacjach z dr hab. Agnieszką Maruchą (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie). Poniżej prezentujemy zdjęcia z opisanego wydarzenia.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 2 marca 2019 r.

Sukces akordeonisty Joachima Marciniaka !
Pragniemy z radością poinformować, że Joachim Marciniak, uczeń klasy akordeonu dr Michała Gajdy zdobył wyróżnienie w kategorii 3 podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowego im. prof. Mirosława Niziwskiego. Konkurs odbywał się w dniach 1-2 marca w Kielcach. Gratulujemy !Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 1 marca 2019 r.

Koncert uczniów klas fortepianu
Pierwszego marca 2019 r. w Auli Pałacu Radolińskich odbył się koncert uczniów klasy fortepianu mgr Kingi Książczyk i dr Konrada Książczyka. Podczas występu uczniowie zaprezentowali pierwsze efekty swojej pracy w nowym semestrze. Koncert był również próbą generalną dla uczniów przygotowująch się do nadchodzących konkursów pianistycznych. Poniżej prezentujemy zdjęcia z opisywanego koncertu.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 17 grudnia 2018 r.


Koncert "Idą Święta"
W dniu 17 grudnia w Auli Pałacu Radolińskich odbył się koncert świąteczny Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Przybyli widzowie mogli usłyszeć polskie kolędy i pastorałki, a także piosenki świąteczne w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły muzycznej. Uczniowie zaprezentowali również układ choreograficzny przygotowany przez Darię Jezierską-Ratajczak. Całe wydarzenie prowadziła Marta Ożelska-Kurzawa. Poniżej prezetujemy galerię zdjęć ze wspomnianego koncertu.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 14 grudnia 2018 r.

Koncert dla uczniów w SP w Wojciechowie
W dniu 14 grudnia w Wojciechowie odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły dla SP im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie. Repertuar występów był zróżnicowany, od utworów z repertuaru muzyki klasycznej, przez kolędy, po utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej. Koncert poprowadził mgr Jacek Węglarz. Uczniom akompaniował dr Konrad Książczyk.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 9 grudnia 2018 r.

Filmowy Kiermasz Świąteczny w Jarocinie
9 grudnia 2018 r. uczniowie PSM I stopnia w Jarocinie uświetnili swoimi występami Filmowy Kiermasz Świąteczny w Jarocinie. Poniżej  prezentujemy galerię zdjęć z wspomnianego wydarzenia.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 8 grudnia 2018 r.

SUKCESY W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ !
Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli kolejne laury podczas Dziewiętnastego Międzypowiatowego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego w Środzie Wielkopolskiej.

Główną nagrodę przeglądu zdobył Stanisław Moś z klasy fortepianu Konrada Książczyka. Wyróżnienia za najlepszą prezentację podczas przeglądu zdobyli nasi uczniowie :  Adam Andrzejczak z klasy klarnetu Rafała Gubańskiego, Dominika Kurzawa z klasy trąbki mgr Krzysztofa Sali,  Stanisław Moś z klasy fortepianu Konrada Książczyka. Za wyróżniające przygotowanie ucznia do udziału w konkursie dyplomy otrzymali nauczyciele Krzysztof Sala, Rafał Gubański i Konrad Książczyk. Dyplomy za wyróżniający akompaniament otrzymała Marta Ożelska-Kurzawa oraz Tomasz Ratajczak.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 6 grudnia 2018 r.

Koncerty Uczniów PSM I st. w Jarocinie
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich wielbicieli muzyki klasycznej i rozrwywkowej na występy uczniów PSM I stopnia w Jarocinie.
Poniżej prezentujemy harmonogram nadchodzących koncertów klasowych:

7 grudnia 2018 r. (piątek) g.17.00
Koncert uczniów klasy saksofonu mgr Jacka Węglarza
i klas fortepianu mgr Kingi Książczyk i dr Konrada Książczyka

19 grudnia 2018 r. (środa) g.17.00
Koncert uczniów klasy skrzypiec mgr Karoliny Skrzypczyńskiej

20 grudnia 2018 r. (czwartek) g.17.00
Koncert uczniów klasy gitary dr Barłomieja Marusika

21 grudnia 2018 r. (piątek) g.17.00
Koncert uczniów klasy fortepianu mgr Eli Ivashevy

9 stycznia 2019 r. (środa) g.17.00
Koncert uczniów klasy perkusji mgr Łukasza Dąbrowskiego

Wszystkie koncerty odbywają się w Auli Pałacu Radolińskich. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy !

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 4 grudnia 2018 r.

Sukcesy uczniów PSM I st. w Jarocinie
Pragniemy z radością poinformować o pierwszych sukcesach naszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Oliwia Golińska z klasy gitary doktora Barłomieja Marusika zdobyła Dyplom Laureata podczas XXIV Słupeckich Spotkań Muzycznych,  które odbyły się w dniach 22-23 listopada 2018 roku w Słupcy.
W konkursie startował również Jędrzej Marciniak z klasy akordeonu doktora Michała Gajdy zdobywając wyróżnienie.

Z kolei Dominika Kurzawa z klasy trąbki Krzysztofa Sali zdobyła I miejsce podczas XXII Wielkopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych, który odbywał się w pierwszego grudnia 2018 r. w Poznaniu. Laureatom oraz nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 4 grudnia 2018 r.

Wspólne kolędowanie z Przedszkolem "Marcinek"
W dniu 4 grudnia w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie w Pałacu Radolińskich odbyło się wspólne kolędowanie z dziećmi z Przedszkola "Marcinek". Spotkanie prowadzili nauczyciele mgr Karolina Skrzypczyńska oraz mgr Marta Orzelska-Kurzawa.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 24 października 2018 r.

Koncert muzyki polskiej "Mistrz i uczeń"
W dniu 24 października odbył się koncert "Mistrz i uczeń" w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert prowadzony był przez nauczycieli mgr Martę Orzelską-Kurzawę i mgr Rafała Gubańskiego.

Za oprawę wizualną koncertu odpowiadali mgr Kinga Książczyk i dr Konrad Książczyk. W repertuarze można było usłyszeć pieśni patriotyczne oraz utwory kompozytorów polskich (Chopin, Lutosławski, Paderewski)  w interpretacji uczniów i nauczycieli PSM I st. w Jarocinie.

Podczas koncertu wystąpił również Zespół Saksofonowy pod przewodnictwem mgr Jacka Węglarza  oraz Zespół Muzyki Rozrywkowej PSM I st. w Jarocinie pod kierownictwem mgr Rafała Gubańskiego.


GAutor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpius: 3 września 2018 r.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
Uprzejmie informujemy, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku (poniedziałek)
o godzinie 17.00 w auli Pałacu Radolińskich.
Gra
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 16 sierpnia 2018 r.

Ograniczenia komunikacyjne w dostępie do Pałacu Radolińskich
W związku z otrzymaną informacją z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Jarocinie informujemy, że od 16 sierpnia do końca listopada 2018r. wystąpią ograniczenia komunikacyjne w dostępie do Pałacu Radolińskich.

Z uwagi na prace na stawie oraz przebudową ulicy Zamkowej i dalej alei w parku biegnącej przy pałacu aż do ul. Kasztanowej otwarte będą obydwa skrzydła bramy wjazdowej do parku od strony ul. Kasztanowej, jednak ruch samochodowy jest tam dopuszczony wyłącznie dla aut służb ratunkowych oraz w przypadku wywozu śmieci oraz dostarczenia lub odbioru towaru.
Gra
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Wróć do spisu treści