Aktualności - rok szkolny 2019/2020 - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie

Przejdź do treści
Data wpisu: 27 MAJA 2020 R.

WYSTĘPY LAUREATÓW KONKURSU "ETIUDA-LUBIĘ TO!" DOSTĘPNE W SERWISIE YOUTUBE
Pragniemy zaprosić Państwa do obejrzenia prezentacji laureatów tegorocznego Konkursu "Etiuda-lubię to!" organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Jarocinie. Aby przejść do playlisty w serwisie Youtube prosimy kliknąć w ikonę poniżej.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 23 MAJA 2020 R.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "ETIUDA-LUBIĘ TO!"
Jury w składzie Bartłomiej Marusik - przewodniczący, Krzysztof Sala oraz Tomasz Ratajczak podjęło decyzje, aby nagrodzić następujących uczniów:

I GRUPA (klasy I-II cyklu czteroletniego oraz klasy I-III cyklu sześcioletniego)
I MIEJSCE  -ex aequo
Nadia Taterka - fortepian
Franciszek Sobański - klarnet
II MIEJSCE
Maja Minarowska - fortepian
III MIEJSCE
Antoni Janicki - gitara
Wyróżnienia:
Alicja Skrzypczak - saksofon
Kajetan Stawicki - klarnet
Piotr Kurzanowski - fortepian
Hanna Andrzejczak - klarnet

II GRUPA ( klasy III-IV cyklu czteroletniego oraz  klasy IV-VI cyklu sześcioletniego)
I MIEJSCE
Stanisław Moś - fortepian
II MIEJSCE
Jan Glinkowski - fortepian
III MIEJSCE
Adam Andrzejczak - klarnet
Wyróżnienie:
Tomasz Armon - fortepian

Brawa dla wszystkich uczestników, a tegoroczna edycja mimo trudnej sytuacji pokazała, że młodzi muzycy nie porzucili instrumentów i bardzo poważnie potraktowali ten konkurs. Jak wynikało z punktacji, różnice były bardzo małe dlatego każdy może czuć się wyróżniony. Dla Laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody, dla wyróżnionych stosowne dyplomy. O sposobie wręczenia nagród i dyplomów poinformujemy niebawem. Gratulacje!
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 8 MAJA 2020 R.

KOMUNIKAT DOT. REKRUTACJI DO PSM I STOPNIA W JAROCINIE
Uprzejmie informujemy, że badanie przydatności kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie odbędzie się w dniu 5 czerwca 2020 roku. Cały proces będzie odbywał się indywidualnie z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego z wykorzystaniem masek, rękawic oraz płynow dezynfekujących, członkowie komisji będą oddaleni od siebie oraz kandydata o conajmniej 2 metry.   Każdy kandydat będzie miał wyznaczoną godzinę przesłuchania, o czym rodzice zostaną powiadomieni telefonicznie. Rodzice kandydatów, którzy mają obawy co do bezpieczeństwa sanitarnego mogą po wcześniejszym uzgodnieniu odbyć badanie przydatności w formie zdalnej poprzez komunikator audio/video. Informacja o zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatach zostanie umieszczona w terminie 7 dni od momentu przeprowadzenia badania na stronie internetowej szkoły w zakładce "Rekrutacja Online".  Jednocześnie zachęcamy wszystkich rodziców do rejestracji kandydatów na nowy rok szkolny za pośrednictwem naszej strony internetowej w zakładce "Rekrutacja Online".

Dyrektor PSM I stopnia w Jarocinie
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 24 KWIETNIA 2020 R.

KOMUNIKAT DYREKTOR PSM I ST. W JAROCINIE
Uprzejmie informuję, że przedłuża się zawieszenie zajęć w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie do dnia 24 maja 2020 roku. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w sposób dotychczasowy w formie zdalnej.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 14 KWIETNIA 2020 R.

VII WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS ETIUDA -"LUBIĘ TO!"
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniow Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie do udzialu w VII Wewnątrzszkolnym Konkursie Etiuda - "Lubię to!" organizowanego w ramach akcji #zostańwdomuićwicz. Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać etiudę w formie video i wysłać ją na adres mailowy konkurs.etiuda.lubieto@gmail.com w terminie do 15 maja 2020 roku. W wiadomości mailowej należy zamieścić stosowne informacje jak imię i nazwisko ucznia, instrument, rok urodzenia, klasa i cykl, tytuł etiudy, autor, zbiór oraz nazwisko nauczyciela. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu w zakładce KONKURSY SZKOLNE.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 25 MARCA 2020 R.

KOMUNIKAT DYREKTOR PSM I STOPNIA W JAROCINIE WS. KSZTAŁCENIA ZDALNEGO
Uprzejmie informuję, że w związku z zagrożeniem oraz z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem epidemii SARS-COV2 zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wprowadzone zostaje zdalne prowadzenie zajęć naszej szkole na podstawie opracowanej Koncepcji organizacji zdalnego nauczania w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dn. 25 marca 2020 roku. Informuję co następuje:

1. Formy prowadzenia zajeć
Zajęcia indywidualne i grupowe będą prowadzone w oparciu o kontakt telefoniczny z nauczycielami, media społecznościowe i komunikatory, komunikację poprzez pocztę elektroniczną, komunikację poprzez dziennik elektroniczny MobiReg, lekcje online prowadzone "na żywo" w formie audio/video. Forma prowadzenia zajęć zostanie dostosowana w zależności od możliwości technicznych (posiadane urządzenia, jakość łącza internetowego) uczniów oraz nauczycieli.

2. Dziennik elektroniczny MobiReg
W najbliższym czasie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie udostępni rodzicom dziennik elektroniczny Mobireg celem wprowadzenia dodatkowej możliwości kontaktu środowiska szkolnego. Monitorowanie postępów uczniów, weryfikacja wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowanie uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce i ocenach, odbywa się za pomocą dziennika elektronicznego.

3. Zakres treści nauczania
Jednocześnie informujemy, że tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas i z poszczególnymi uczniami realizowany jest zgodnie z rozkładem materiału nauczania danego nauczyciela. Dokumentowanie realizacji zadań szkoły odbywa się przez dziennik elektroniczny Mobireg.

4. Źródła i materiały
Źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć to zeszyty ćwiczeń, podręczniki, materiały przesłane przez nauczycieli, strony internetowe rekomendowane przez CEA oraz nauczycieli naszej szkoły dostępne w zakładce DLA UCZNIA/ZDALNE NAUCZANIE.  Wszelkie pytania dotyczące nauki zdalnej proszę kierować bezpośrednio do nauczycieli lub sekretariatu szkoły za pośrednictwem maila psmjarocin1@poczta.onet.pl. Wszelkie linki oraz nowe informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.psmjarocin.pl oraz koncie FACEBOOK.

Dyrektor
mgr Dorota Chłopocka
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 25 MARCA 2020 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTOR PSM I STOPNIA W JAROCINIE Z DN.25 MARCA 2020 ROKU


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 18 MARCA 2020 R.
REKRUTACJA ONLINE NA ROK SZKOLNY 2020/2021
W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników oraz wysłanie ich do nas za pośrednictwem formularza  zgłoszeniowego online. Jeżeli nie posiadają Państwo skanera zalecamy skorzystanie z aplikacji skanujących na smartfony jak Simple Scanner, Cam Scanner itp. Podanie można przesłać również w formie zdjęcia. Termin dostarczenia dokumentów do sekretariatu Szkoły upływa 25 maja 2020 roku, jednak z uwagi na obecną sytuację w kraju może on ulec przesunięciu. O wszelkich zmianach zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną.  Z uwagi na trwające przeciążenie służb medycznych w Polsce na chwilę obecną nie wymagamy zaświadczenia od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, jednak będzie trzeba je dostarczyć w terminie późniejszym.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 11 MARCA 2020 R.

KOMUNIKAT CEA WS. ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH,
WYCHOWAWCZYCH I OPIEKUŃCZYCH W SZKOŁACH I PLACOWKACH ARTYSTYCZNYCH
W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, Centrum Edukacji Artystycznej informuje, że zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w szkołach i placówkach artystycznych zostają w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku zawieszone. Dopuszcza się zorganizowanie zajęć opiekuńczych w ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia w dniach 12 i 13 marca bieżącego roku. W okresie zawieszenia zajęć nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Dodatkowe wytyczne znajdują się w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej w powyższym zakresie.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 10 MARCA 2020 R.

KOMUNIKAT CEA WS. ODWOLANIA ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi podejmowania działań mających na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia, Centrum Edukacji Artystycznej informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek artystycznych zostały odwołane Ogólnopolskie badania testowe z kształcenia słuchu i audycji muzycznych oraz przeglądy baletowe w roku szkolnym 2019/2020. Konkursy i festiwale muzyczne, baletowe oraz konkursy i plenery plastyczne, dla których organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej, zostają wstrzymane do odwołania, z możliwością przełożenia terminu realizacji imprezy. Kursy, warsztaty, szkolenia, w tym doskonalenie zawodowe organizowane lub współorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej zostają wstrzymane do odwołania, z możliwością przełożenia terminu realizacji imprezy. Centrum prosi również o zaniechanie organizacji wszelkich szkolnych wydarzeń artystycznych i edukacyjnych do czasu ustania sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 10 MARCA 2020 R.
Koncert akordeonisty Pawła Sławińskiego [odwołany]
Uprzejmie informujemy, że z powodu dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie postanowiła odwołać recital akordeonisty Pawła Sławińskiego.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 3 MARCA 2020 R.
Koncerty wiosenne Akademii Przedszkolaka
Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz rodziców na koncerty w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Odbędą się one w dniach 25 marca i 1 kwietnia 2020 roku w Auli Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Na każdy dzień zaplanowano po dwa koncerty o godzinie 10.00 oraz 11.00. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 28 LUTY 2020 R.
Komunikat Dyrektora Szkoły ws. zakażeń koronawirusem sars-cov2
W związku z informacjami o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zwracam się z prośbą o kontrolowanie stanu zdrowia swoich dzieci i nie przysyłanie chorych dzieci do szkoły. Proszę zwrócić uwagę dzieci na przestrzeganie podstawowych zasad higieny w tym częste mycie rąk wodą z mydłem przed rozpoczęciem zajęć.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 20 grudnia 2019 r.
Koncert świąteczny - Fotorelacja
W dniu 18 grudnia 2019 roku w sali 68 Pałacu Radolińskich odbył się Koncert Świąteczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego wydarzenia.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 17 grudnia 2019 r.
Komunikat dotyczący przerwy świątecznej
Informujemy, że w związku z przerwą świąteczną w dniach od 23 grudnia 2019 roku do 6 stycznia 2020 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Zajęcia rozpoczynamy z dniem 7 stycznia 2020 roku (wtorek).

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 4 grudnia 2019 r.
Wyróżnienie dla Antoniego Janickiego w Słupcy
Pragniemy z radością poinformować, że Antoni Janicki z klasy gitary Pana Ireneusza Cwojdzińskiego zdobył wyrożnienie podczas jublieuszowych XXV Słupeckich Spotkań Muzycznych. Konkurs organizowany przez Zespół Szkó Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy odbywał się w dniach 28-29 listopada 2019 roku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym!Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 30 Listopada 2019 r.
Warsztaty saksofonowe z dr Rafałem Rachwałem
W dniu 29 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie odbyły się warsztaty saksofonowe prowadzone przez doktora Rafała Rachwała (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu). W trakcie zajęć z wybitnym saksofonistą nasi uczniowie z klasy Pana Jacka Węglarza doskonalili swoje umiejętności w zakresie gry na instrumencie. Uświetnieniem warsztatów był koncert w wykonaniu doktora Rafała Rachwała.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 29 Listopada 2019 r.
Fotorelacja z Koncertu "Mistrz i uczeń"
W dniu 20 listopada w Pałacu Radolińskich odbył się uroczysty koncert "Mistrz i uczeń" w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Podczas wydarzenia można było usłyszeń utwory polskich kompozytorów, pieśni patriotyczne, jak i muzykę filmową. Koncert prowadziła Pani Marta Ożelska-Kurzawa oraz Rafał Gubański. Poniżej zapraszamy do fotorelacji ze wspomnianego wydarzenia.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 20 Listopada 2019 r.
Skrzypce z wyróżnieniem w Ostrowie Wielkopolskim
Pragniemy pochwalić się pierwszymi sukcesami naszych uczniów w roku szkolnym 2019/2020! Uczennice klasy skrzypiec - Maja Jóskowiak oraz Maria Silińska z klasy Pani Karoliny Skrzypczyńskiej uzyskały wyróżnienie II stopnia w Regionalnym Konkursie Skrzypcowym "Zaczarowane skrzypce" w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas zmagań konkursowych przy fortepianie towarzyszył im Pan Tomasz Ratajczak. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 10 Listopada 2019 r.
Akademia Przedszkolaka w PSM I stopnia w Jarocinie
W poniedziałek 4 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie odbyła się "Akademia Przedszkolaka", czyli warsztaty muzyczne dla dzieci połączone z audycją muzyczną. Tematem były pory roku w muzyce. Przybyli goście byli zarówno słuchaczami jak i aktywnymi wykonawcami realizującymi improwizacje ruchowe i instrumentacje do prezentowanych przykładów muzycznych. Fragmenty utworów Piotra Czajkowskiego z cyklu "Pory roku" wykonał na fortepianie Pan Tomasz Ratajczak. Wybrane utwory na skrzypce wykonali uczniowie: Maria Silińska, Aleksandra Kurzanowska, Maja Jóskowiak i Filip Walenciak z klasy Pani Karoliny Skrzypczyńskiej. Część warsztatową poprowadziła Pani Kinga Burchard. Poniżej prezentujemy fotorelację ze wspomnianego wydarzenia.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 7 Listopada 2019 r.
Zapraszamy na Koncert "Mistrz i uczeń"
Pragniemy serdecznie zaprosić na uroczysty koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas którego wystąpią uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada (środa) 2019 roku w Pałacu Radolińskich w sali 68 (I piętro) o godzinie 17.30. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory polskich kompozytorów, piesni patriotyczne oraz utwory kompozytorów XX wieku. Zapraszamy!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 5 października 2019 r.
Międzynarodowy dzień muzyki w Tarcach
W dniu 1 października w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.
Wydarzenie miało miejsce w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki. Koncert prowadziła Pani Marta Ożelska-Kurzawa. Naszym uczniom akompaniowali Pani Ela Ivasheva oraz Pan Tomasz Ratajczak. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego koncertu.Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 28 września 2019 r.
inauguracja roku akademickiego UTW
W dniu 27 września w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie uświetnili swoimi występami uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Koncert prowadziła nauczyciel naszej szkoły - mgr Kinga Książczyk.


Powyżej prezentujemy zdjęcia z wspomnianej uroczystości.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 16 września 2019 r.
Koncert "Muzyka Mistrzów Polskich"
Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na koncert w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki "Muzyka Mistrzów Polskich", który odbędzie się w 24 września 2019 roku we wtorek o godzinie 18.00 w Auli Pałacu Radolińskich.
Wystąpią Beata Gramza (sopran) oraz Marta Ożelska-Kurzawa (fortepian). W repertuarze pieśni kompozytorów polskich - Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy !
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 2 września 2019 r.
Harmonogram spotkań z nauczycielami
Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań organizacyjnych nauczycieli PSM I st. w Jarocinie z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 27 sierpnia 2019 r.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
Uprzejmie informujemy, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie nastąpi
2 września 2019 roku
o godzinie 17.00
w Auli Pałacu Radolińskich.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Wróć do spisu treści