Aktualności - rok szkolny 2020/2021 - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie

Przejdź do treści
Data wpisu: 28 CZERWCA 2021 R.

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/2022 PSM I STOPNIA W JAROCINIE:
Kliknij, aby pobrać w formacie PDF.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 11 CZERWCA 2021 R.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Uczniów, Absolwentów, Rodziców oraz Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Ceremonia rozdania świadectw odbędzie się w dniu 25 czerwca 2021 roku (piątek) o godzinie 16.00 (klasy cyklu sześcioletniego) oraz o 17.00 (klasy cyklu czteroletniego) w Kamienicy Kultury przy ul. Rynek 17 w Jarocinie. Obowiązują zasady zachowania dystansu oraz maseczki w przestrzeni zamkniętej. Liczymy na Waszą obecność. Do zobaczenia!


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 5 CZERWCA 2021 R.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 PRZEDŁUŻONA DO 17 CZERWCA!
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 na następujące instrumenty: fortepian, gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, trąbka, perkusja oraz akordeon. W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników, zeskanowanie oraz wysłanie ich na adres mailowy: rekrutacja@psmjarocin.pl.  Dokumenty można również dostarczyć osobiście do Sekretariatu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Termin dostarczenia dokumentów do sekretariatu Szkoły upływa 17 czerwca 2021 roku. Ocena badania przydatności kandydatów odbędzie się w czerwcu 2021 roku. O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani telefonicznie oraz mailowo.Wszystkie wymagane formularze znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych kont w mediach społczenościowych Facebook oraz YouTube.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 1 CZERWCA 2021 R.

ZAPRASZAMY NA KONCERT W WYKONANIU UCZNIÓW PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejny koncert w wykonaniu uczniów pierwszej i drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2021 roku w Kamienicy Kultury przy ul. Rynek 17 w Jarocinie o godzinie 17.00. Wstęp na koncert jest darmowy. Obowiązują maseczki oraz zachowanie odstępu wedle obowiązujących obostrzeń. Zapraszamy!


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 31 MAJA 2021 R.

POWRÓT DO NAUCZANIA STACJONARNEGO
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, od dnia 31 maja 2021 r. Państowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie wraca do funkcjonowania w trybie stacjonarnym.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 27 MAJA 2021 R.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "ETIUDA-LUBIĘ TO!"
Jury w składzie Karolina Skrzypczyńska - przewodnicząca, Marta Ożelska - Kurzawa oraz Jacek Węglarz podjęło decyzje o przyznaniu następujących nagród:
Grupa I
I miejsce - Antoni Janicki - gitara
II miejsce - Franciszek Sobański - klarnet
III miejsce - Olgierd Smolak - trąbka
Wyróżnienie
Wojciech Czajka - gitara
Grupa II
I miejsce - Jan Glinkowski - fortepian
II miejsce - Wiktor Kosmecki - saksofon
III miejsce - Dominika Kurzawa - trąbka
Wyróżnienia
Adam Andrzejczak - klarnet
Piotr Kurzanowski - fortepian
Nagrody za pierwsze trzy miejsca w postaci bonów do sklepów Empik oraz dyplomy laureatów, wyróżnienia i dyplomy uczestnictwa zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzmy dalszych sukcesów!
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 26 MAJA 2021 R.

KONCERT ABSOLWENTÓW PSM I STOPNIA W JAROCINIE
Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na koncert w wykonaniu tegorocznych absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2021 roku w Kamienicy Kultury przy ul. Rynek 17 w Jarocinie o godzinie 17.00. Wstęp na koncert jest darmowy. Obowiązują maseczki oraz zachowanie odstępu wedle obowiązujących obostrzeń. Zapraszamy!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 3 MAJA 2021 R.

PRZEDŁUŻENIE ZDALNEGO NAUCZANIA DO 30 MAJA 2021 R.
W dniu 30 kwietnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 maja kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie przedłuża czasowe ograniczenie funkcjonowania placówek artystycznych na okres od dnia 3 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 26 KWIETNIA 2021 R.

ZAJĘCIA Z PANIĄ DOROTĄ CHŁOPOCKĄ ODWOŁANE
Uprzejmie informujemy, że zajęcia ogólnomuzyczne prowadzone przez Dyrektor Dorotę Chłopocką są odwołane w dniach do końca kwietnia 2021 roku z powodu choroby nauczyciela.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 24 KWIETNIA 2021 R.

PRZEDŁUŻENIE ZDALNEGO NAUCZANIA OD 26 KWIETNIA DO 2 MAJA 2021 R.
W dniu 23 kwietnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie przedłuża czasowe ograniczenie funkcjonowania placówek artystycznych na okres od dnia 26 kwietnia 2021 r. do dnia 2 maja 2021 r.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 19 KWIETNIA 2021 R.

PRZEDŁUŻENIE ZDALNEGO NAUCZANIA DO 25 KWIETNIA 2021 R.
W dniu 19 kwietnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wprowadza przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek do dnia 25 kwietnia 2021 r. Większość zmian dotyczy powrotu do klasycznego nauczania w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz zajęć praktycznych w klasach III szkół branżowych I stopnia. W odniesieniu do szkół i placówek artystycznych rozporządzenie, poza przedłużeniem okresu ograniczeń, zmian nie wprowadza.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 9 KWIETNIA 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA Z DNIA 9 KWIETNIA 2021 R.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 7 KWIETNIA 2021 R.

ODWOŁANE ZAJĘCIA Z PANIĄ DOROTĄ CHŁOPOCKĄ
Uprzejmie informujemy, że zajęcia ogólnomuzyczne prowadzone przez Dyrektor Dorotę Chłopocką są odwołane w dniach od 7 do 24 kwietnia 2021 roku z powodu choroby nauczyciela.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 2 KWIETNIA 2021 R.

ŻYCZYMY RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!
Szanowni Państwo, pragniemy złożyć najserdeczniejsza życzenia na zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Wszystkim Naszym Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz pracownikom życzymy pogody ducha każdego dnia, radosnego i wiosennego nastroju przy wspólnym stole oraz odwagi w realizacji wszelkich planów - szkolnych, osobistych i zawodowych. Wesołych Świąt!


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 26 MARCA 2021 R.

TRWA REKRUTACJA KANDYDATÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022!
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 na następujące instrumenty: fortepian, gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, trąbka, perkusja oraz akordeon. W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników, zeskanowanie oraz wysłanie ich na adres mailowy: rekrutacja@psmjarocin.pl.  Dokumenty można również dostarczyć osobiście do Sekretariatu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Termin dostarczenia dokumentów do sekretariatu Szkoły upływa 31 maja 2021 roku. Ocena badania przydatności kandydatów odbędzie się na początku czerwca 2021 roku. O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani telefonicznie oraz mailowo.


Wszystkie wymagane formularze znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Rekrutacja 2021. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych kont w mediach społczenościowych Facebook oraz YouTube.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 12 MARCA 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA Z DNIA 12 MARCA 2021 R.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 15 LUTY 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA Z DNIA 15 LUTEGO 2021 R.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 1 LUTY 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA Z DNIA 1 LUTEGO 2021 R.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 18 STYCZNIA 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA WS. FUNKCJONOWANIA SZKOŁY
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 23 GRUDNIA 2020 R.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Pracownicy,
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru, przyniesie każdemu z nas spokój radość i zdrowie.  
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.  
Wesołych Świąt życzy Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu:14 GRUDNIA 2020 R.

WYRÓŻNIENIE MAJI JÓSKOWIAK I MARII SILIŃSKIEJ!
Pragniemy z radością poinformować, że uczennice PSM I stopnia w Jarocinie - Maja Jóskowiak oraz Maria Silińska z klasy skrzypiec Pani Karoliny Skrzypczyńskiej zdobyły wyrożnienie podczas V Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów. Wydarzenie było organizowane w ramach Festiwalu FORTE (edycja online) przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 26 LISTOPADA 2020 R.
ZARZĄDZENIE DYREKTORA PSM I STOPNIA W JAROCINIE

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 9 LISTOPADA 2020 R.

ZDALNE NAUCZANIE W DNIACH OD 9-29 LISTOPADA 2020 R.
Uprzejmie informujemy, że zajęcia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie w dniach od 9 do 29 listopada bieżącego roku odbywać się będą tylko i wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Poniżej prosimy zapoznać się z treścią zarządzenia.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 27 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
REGULAMIN ORGANIZACJI PRACY ZDALNEJ W PSM I STOPNIA W JAROCINIE

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 26 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA PSM I STOPNIA W JAROCINIE Z DN.26.10.2020 R.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 23 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

ZMIANA TRYBU NAUCZANIA W PSM I STOPNIA W JAROCINIE
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Artystycznej w oparciu o rozporządzenie MEN z dn. 20 marca 2020 r. w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników wprowadza w dniach od 26 paźdzernika (poniedziałek) do 8 listopada 2020 roku nauczanie z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Życzymy dużo zdrowia całej społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie oraz żywimy nadzieję na ponowne spotkanie z Wami w normalnych warunkach.

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 2 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
Koncert Pawła Sławińskiego - fotorelacja
W dniu 1 października w Kamienicy Kultury w Jarocinie odbył się koncert akordeonisty i doktoranta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - Pawła Sławińskiego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego wydarzenia.


Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 19 WRZEŚNIA 2020 R.
Zapraszamy na koncert akordeonisty Pawła Sławińskiego
Pragniemy zaprosić na pierwszy koncert w roku szkolnym 2020/2021 w wykonaniu naszego nauczyciela, doktoranta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - Pawła Sławińskiego. Recital akordeonowy odbędzie się w dniu 1 października 2020 roku o godzinie 18.00 w Kamienicy Kultury przy ulicy Rynek 17 w Jarocinie. Patronat nad wydarzeniem objęły Kamienica Kultury w Jarocinie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Wstęp na koncert jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 14 WRZEŚNIA 2020 R.
AKTUALIZACJA PLANU ZAJĘĆ OGÓLNOMUZYCZNYCH:

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 2 WRZEŚNIA 2020 R.
WEWNĘTRZNE PROCEDURY FUNKCJONOWANIA W PSM I STOPNIA W JAROCINIE

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 1 WRZEŚNIA 2020 R.
PLAN ZAJĘĆ OGÓLNOMUZYCZNYCH OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021:

Jednocześnie informujemy, że od 1 września będzie zmiana wejścia do szkoły. Nowe wejście będzie przez Bibliotekę Miejską (wejście od strony targowiska).

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 30 SIERPNIA 2020 R.

TERMINY SPOTKAŃ ORGANIZACYJNYCH
Daria Jezierska-Ratajczak / środa, 2 września 2020 r.
godz. 16.00

Kinga Burchard / czwartek, 3 września 2020 r.
kl. I - godz. 16.00-16.45
kl. II - godz. 17.00-17.45
kl.III - godz. 18.00-18.45

Dorota Chłopocka / czwartek, 3 września 2020 r.
kl. IV C6 - godz.15.00-15.45
kl. III C4 - godz. 15.50-16.35
kl. IV C4 - godz. 16.40-17.25

Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Data wpisu: 28 SIERPNIA 2020 R.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwalczaniem, przeciwdziałaniem i zapobieganiu epidemi SARS-COV2, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie nie organizuje uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Spotkania organizacyjne, konsultacje oraz ustalenia planu zajęć z nauczycielami odbędą się z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW PSM I STOPNIA W JAROCINIE
Od 1 września 2020 roku ze względu na remont wnętrz Pałacu Radolińskich uczniowie  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie zobowiązani są do korzystania z wejścia bocznego (od strony stawu) oraz przestrzegania regulaminu funkcjonowania szkoły w czasie pandemii. Poniżej plik regulaminu do pobrania:
INFORMACJA DLA RODZICÓW WS. PŁATNOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Szanowni Rodzice! Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o dokonywanie wszelkich wpłat na rzecz szkoły wyłącznie na rachunek bankowy. Dodatkowe informacje dotyczące wpłat w załączniku poniżej:
Kliknij, aby pobrać w formacie PDF.
Autor wpisu : PSM I st. w Jarocinie
Wróć do spisu treści